usługi informatyczne

Obsługa informatyczna firmy

Usługi informatyczne to coraz ważniejszy element funkcjonowania każdej firmy. Bez odpowiednio przygotowanego sprzętu oraz oprogramowania, przedsiębiorstwo może mieć problemy z efektywnym działaniem na rynku. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na outsourcing usług informatycznych, co pozwala im skoncentrować się na swojej głównej działalności i nie martwić się o problemy z siecią, sprzętem komputerowym czy oprogramowaniem.

usługi informatyczne Nawratronik

Przykłady usług informatycznych - co zlecić firmie zewnętrznej?

Co wchodzi w skład usług informatycznych?

Usługi informatyczne obejmują szereg działań, w tym: projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych, instalowanie i konfigurację sieci, naprawę i serwisowanie sprzętu komputerowego, dostarczanie i wdrażanie oprogramowania, zabezpieczenie danych oraz wiele innych.

Firma oferująca usługi informatyczne musi dysponować odpowiednio wykwalifikowaną kadrą specjalistów oraz nowoczesnym sprzętem i oprogramowaniem. W ten sposób może zapewnić swoim klientom profesjonalną obsługę oraz szybką i skuteczną pomoc w przypadku awarii lub problemów z siecią. Korzystanie z zewnętrznych usług informatycznych jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy możliwości w swojej strukturze trzymać działu IT. Ma to uzasadnienie zarówno pod względem ekonomicznym, jak i organizacyjnym.

Bardzo często obsługa informatyczna firm obejmuje dział serwisu 24/7, który w ramach ustalonej umowy dba o poprawność funkcjonowania infrastruktury przez cały czas, aby zapewnić ciągłość poprawnego działania.

Jak wybrać firmę informatyczną?

Czym się kierować?

Jeśli szukasz odpowiedniego dostawcy usług informatycznych, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i referencje, aby mieć pewność, że firma będzie w stanie sprostać Twoim potrzebom. Ważne jest, aby zakres usług informatycznych oferowanych przez firmę odpowiadał twoim potrzebom, a więc był dopasowany do branży i wielkości przedsiębiorstwa. Firma, która świadczy usługi informatyczne ma zająć się infrastrukturą, abyś ty mógł skupić się na swojej głównej działalności. Podczas wyboru firmy zewnętrznej do obsługi warto zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo IT, aby nie tylko wszystko prawidłowo działało, ale także było odporne na ataki cyberprzestępców.

Korzystanie z usług informatycznych to nie tylko oszczędność czasu, ale również zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności pracy. Dzięki odpowiednio przygotowanej infrastrukturze informatycznej, firma może działać sprawniej i szybciej, co przekłada się na zwiększenie jej konkurencyjności na rynku.

Usługi IT w małych i średnich przedsiębiorstwach

Jak wygląd obsługa informatyczna firm z sektora MŚP ?

Małe i średnie firmy często nie dysponują stałym zespołem informatycznym lub osobą odpowiedzialną za infrastrukturę IT, co stawia je w trudnej sytuacji w obliczu rosnącego zapotrzebowania na skuteczne i bezpieczne rozwiązania informatyczne.

Jednak dzięki naszej pomocy, MŚP mogą z łatwością wyposażyć swoją firmę w narzędzia, które pomogą im budować infrastrukturę IT optymalną kosztowo, skuteczną i bezpieczną. Oferujemy najlepsze rozwiązania, które sprostają wymaganiom biznesowym małych i średnich firm, a także zapewnią im spokój ducha w kwestii bezpieczeństwa danych.

Z naszą pomocą, MŚP będą mogły być na bieżąco z nowościami w technologii IT i ICT, dzięki czemu zwiększy się ich skuteczność konkurowania z większymi organizacjami, osiągania swoich celów biznesowych i rozwijania się w zrównoważony sposób.

Usługi informatyczne Bielsko-Biała - powierz nam outsourcing it!

W Nawratronik od 30 lat dbamy o systemy teleinformatyczne! Możesz powierzyć nam swoje IT. Jeżeli potrzebujesz rozwiązań dla małej firmy, ale nie wiesz jak dobrać odpowiednie rozwiązanie – możesz na nas liczyć! Doskonale rozumiemy, że obawy przed wysokimi kosztami, modernizacją i zatrudnianiem dodatkowych pracowników do działu IT może stopować chęć inwestycji. Korzystając z usług zewnętrznej firmy, która posiada doświadczenie zyskujesz spokój i obniżasz koszty.

Outsourcing IT Bielsko-Biała - Co zyskujesz wybierając nas?

 • 1. Pomoc

  Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązania, które idealnie pasują do Twoich indywidualnych potrzeb i budżetu. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnych kosztów.

 • 2. Wsparcie

  Organizujemy warsztaty, szkolenia i audyt przed faktyczną inwestycją

 • 3. Wsparcie

  Wspieramy klientów w zakresie doradztwa, zaplanowania projektu i strategii IT. Znamy się na tym i chętnie dzielimy się wiedzą.

 • 4. Dobór

  Pomagamy klientom w ocenie różnych idei na zakup narzędzi IT, tak aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje, a także prowadzimy ocenę ryzyka

 • 4. Bezpieczeństwo

  Dbamy o powierzone nam systemy i infrastrukturę, jak o własną. Dodatkowo oferujemy szkolenia z zakresu bezpieczeństwa informatycznego

 • 4. Cyberbezpieczeństwo

  Przygotowujemy środowiska na najbardziej zaawansowane ataki, abyś nie musiał obawiać się o dane w firmie