Serwer telekomunikacyjny

4 powody, dla których warto mieć ją w firmie

Serwery telekomunikacyjne to urządzenia, które służą do przetwarzania, przechowywania i dystrybucji informacji w sieciach telekomunikacyjnych. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ponieważ oferują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju firmach i instytucjach, które potrzebują  szybkiego i niezawodnego dostępu do informacji.

Z serwerów telekomunikacyjnych korzystają w szczególności duże firmy produkcyjno-handlowe, urzędy, jednostki publiczne, placówki medyczne i centra handlowe. Nowoczesna centrala telefoniczna pozwala już nie tylko wykonywać połączenia, ale także zarządzać łącznością wewnątrz przedsiębiorstwa i wspierać komunikację z klientami.

Serwer telekomunikacyjny - oprogramowanie dodatkowe

Serwery-telekomunikacyjne Unify - oprogramowanie dodatkowe Contact Center

Zunifikowana komunikacja

System Zunifikowanej Komunikacji (ang. Unified Communication System) to zintegrowane narzędzie, które umożliwia użytkownikom prowadzenie komunikacji w różnych formach za pomocą jednej platformy. W systemie tym mogą być zintegrowane funkcje takie jak poczta elektroniczna, wideokonferencje, wiadomości tekstowe, rozmowy telefoniczne – wykorzystując numer komórkowy, numery stacjonarne i numery wewnętrzne. Dzięki temu zwiększa się efektywność w pracy, a także oszczędność czasu i kosztów.

System Zunifikowanej Komunikacji może być stosowany w różnych rodzajach organizacji, zarówno w firmach prywatnych, jak i instytucjach publicznych. Jest szczególnie przydatny dla przedsiębiorstw, w których praca opiera się na komunikacji z klientami, partnerami biznesowymi czy pracownikami z oddziałów zlokalizowanych w różnych regionach lub krajach. Dzięki temu narzędziu, komunikacja między różnymi placówkami firmy staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.

Centralka telefoniczna, serwer telekomunikacyjny NAWRATRONIK

Contact Center

System Contact Center to platforma telefoniczna, która umożliwia skuteczną obsługę klientów przez przedsiębiorstwo. Głównym celem systemu jest zapewnienie szybkiego i efektywnego kontaktu między klientami a przedstawicielami firmy, poprzez wykorzystanie różnych kanałów komunikacji dla konsultantów. W contact center zastosować można kolejkowanie połączeń wraz z zastosowaniem odpowiednich komunikatów. Dzięki temu klienci firmy sprawniej przechodzą proces kontaktu, nie odczuwają przy tym zirytowania ciągle zajętym numerem, co finalnie pozytywnie wpływa na ich poziom zadowolenia.

Systemy rozgłoszeniowe połączone z centralką telefoniczną zwiększają bezpieczeństwo

Systemy alarmowania i rozgłoszenia

Wśród oprogramowania dodatkowego, który można zaimplementować do centrali telefonicznej są systemy alarmowania i rozgłaszania, które wysyłają powiadomienia w chwili pojawienia w zakładzie zagrożenia. Rozsyłane w ten sposób informacje do odpowiednich użytkowników zwiększają bezpieczeństwo i zmniejszają negatywne skutki zbyt późnych reakcji.

voice bot - nawratronik

Voice Bot

Voice Bot, zwany również wirtualnym asystentem głosowym, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do interakcji z użytkownikiem za pomocą głosu. Voice boty są w stanie odpowiadać na pytania użytkowników, udzielać informacji o produkcie czy usłudze, a także umożliwiać obsługę niektórych zadań, takich jak rezerwacja biletów czy zamawianie jedzenia. Dzięki sztucznej inteligencji, systemy te są w stanie dopasować odpowiedzi do potrzeb i preferencji użytkownika, ponieważ rozpoznają popularne zapytania.

W dzisiejszych czasach voice boty znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak sektor usług finansowych, medycznych, turystycznych czy handlowych. Są one szczególnie przydatne w przypadku firm, które obsługują dużą liczbę klientów, ponieważ mogą szybko dopasowywać potrzeby i problemy dzwoniących do popularnych rozwiązań. W ten sposób odciążeni zostają także konsultanci.

4 Korzyści z zastosowania serwerów telekomunikacyjnych

  • 1. Skuteczna obsługa klientów​

    Serwery telekomunikacyjne umożliwiają usprawnienie procesu komunikacji z klientem poprzez integrację w jednym systemie i udostępnienie klientom różnych kanałów komunikacji: głos, video rozmowa, czat, email, media społecznościowe.
    Efekt?
    Podniesienie zadowolenia klientów oraz pracowników Państwa firmy poprzez usprawnienie komunikacji z klientem przez wybór dogodnego dla niego kanału komunikacji.

  • 2. Niższe koszty komunikacji​

    Obniżenie kosztów utrzymania infrastruktury poprzez rezygnację z okablowania telefonicznego i wykorzystanie istniejącej sieci komputerowej LAN oraz szerokiej gamy terminali abonenckich, aplikacji klienckich oraz urządzeń mobilnych w zależności od preferencji użytkownika.
    Efekt?
    Mniejsze wydatki na utrzymanie sieci, telefonów i pakietów w firmie, a także zmniejszenie kosztów operacyjnych

  • 3. Efektywna wymiana informacji

    Usługa ujednoliconej komunikacji oraz ONS (One Nuber Service) pozwalają OpenScape ujednolicić komunikację w firmie (telefon stacjonarny, komórka służbowa, klient softphone). Teraz pracownicy mogą sprawniej odbierać i wykonywać połączenia, dowolnie tworzyć zespoły robocze, zwoływać konferencje nawet gdy przebywają w różnych lokalizacjach lub pracują zdalnie.
    Efekt?
    Przyspieszenie i usprawnienie procesu komunikacji wewnątrz firmy = większa wydajność, skuteczność pracowników i poprawa obsługi klientów.

  • 4. Rozwój systemu według potrzeb

    Serwery telekomunikacyjne zaprojektowane są tak, aby umożliwić łatwą skalowalność sieci wraz z rozwojem firmy. W każdym momencie możesz powiększyć sieć o kolejne telefony lub funkcje tj. Contact Center, czy zunifikowaną komunikację.
    Efekt?
    Skupiasz się na swoim biznesie, a serwer telekomunikacyjny rośnie razem z twoją firmą, nie generując wielkich kosztów.

Centrala telefoniczna VOIP

kiedy stosować?

Centrala telefoniczna VoIP (Voice over Internet Protocol) to urządzenie lub aplikacja, która umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu protokołu internetowego. W odróżnieniu od tradycyjnych central telefonicznych, które korzystają z sieci telefonicznej, centrala telefoniczna VoIP wykorzystuje internet do przesyłania dźwięku. W centrali telefonicznej VoIP rozmowy są przesyłane w postaci cyfrowej, dzięki czemu mogą być przekazywane przez internet. Wymaga to jednak odpowiedniego sprzętu.

Korzyści wynikające z wykorzystania centrali telefonicznej VoIP to między innymi niższe koszty połączeń, większa elastyczność, łatwość w instalacji i obsłudze oraz możliwość korzystania z dodatkowych funkcji, takich jak poczta głosowa, przekierowania połączeń czy połączenia konferencyjne.

Centrala telefoniczna VoIP jest szczególnie przydatna dla firm, które prowadzą działalność na dużą skalę lub mają oddziały zlokalizowane w różnych miejscach, co wymaga efektywnej komunikacji między pracownikami.

Centrala telefoniczna cena - czy warto wdrożyć w firmie?

Ceny centrali telefonicznej, serwera telekomunikacyjnego w głównej mierze zależą od wielkości infrastruktury i oczekiwań, jakie ma względem niego klienci. Dlatego zawsze przed wdrożeniem jakichkolwiek systemów przeprowadzamy rozmowę, aby lepiej zrozumieć potrzeby klienta. Dopiero wówczas możemy oszacować koszt takiego przedsięwzięcia.